Rotary mi, Bobinli Makine mi Daha İyi?

Rotary ve bobinli makineler arasında çok sayıda fark bulunmaktadır. Rotary makine farklı türlere sahiptir. Pistonlu, direk dönüşlü, şaftlı gibi türleri bulunmaktadır. Makine motorlu olmasının yanı sıra aynı işi oluşturabilmektedirler. En büyük farkları vuruş açısından motora da bağlı olarak, değişiklik göstermeleridir. Ayar gerektirmeyen bir sisteme sahiptir. Bobinli sistem, yirmiye yakın frekans aralığıyla pek çok farklı boyda bobinde ve modelde türü vardır. Armatür çubuğu yani çekici çekmesi ve bırakmasından ibarettir. Çok ayar, ustalık ve bilgi gerektiren bir makinedir. Eğer noktalamalı bir iş yapmak istiyorsanız rotary makine kullanabilirsiniz. Rotary makine rahat işleyebilen bir sisteme sahiptir. Eğer Rotary makinesi bulunmuyorsa, bobinli makinede bu çalışma gerçekleştirilebilir. Gerçekleştirilecekse bu makine hakkında bilgi sahibi olmak gerekir. Eğitim alınması gereken bir makine olduğundan dolayı profesyonellik istemektedir. Elle yapılmış, profesyonel kanıtlanmış makinelerden tercih yapılmalıdır. Rotary mi bobinli mi daha iyi soruları sürekli akılda çalkalanmaktadır. Bobinli biraz daha farklı bir kapsama hitap etmektedir. Dolayısıyla bobinli ustalık gerektiren ve daha geniş bir kitleye ulaşan bir makinedir. Çin menşei ve amatör tarafından yapılmış makinelerden uzak durmak gerekir.

Rotary ve Bobinli Makine Arasındaki Farklar

Çizgi çalışmalarında bobinli makine daha iyidir. Bunun sebebiyse yaylarının bulunması, frekans aralığının çizgiyle uyumlu olmasından kaynaklanmaktadır. Tek bir Bobinli makinede her boy iğne kullanılamaz. Hepsinin teknoloji biçimi ve ayarı farklıdır. 3-9, 7-18, 3-14 aralığında olan iğneler uzun, kısa, yumuşak ve sert gibi alternatiflere göre değişmektedir. Rotary makinelerde çizgi atılabilir fakat yavaş olması, uzun sürmesine sebebiyet vermektedir. Gölgelemede bobinli makine daha hızlı ve pratiktir. Ehli yapılmış bir makine ve dövmecinin bilgisi bu konuda önemlidir. Bobinli makinede yay olduğu için daha iyi geçişlerin yapılması sağlanmaktadır. Rotary dövme makinesinde de geçiş yapılır fakat deri yüksek tansiyona maruz kalıp, gelecekte saydamsı bir tona ulaşmasını sağlar.

Bobinli Makine Neden Tercih Edilmeli?

Bobinli makine daha profesyonel ve daha iyi bir geçiş yapmayı sağlayan makinedir. Bu da rotary mi bobinli mi daha iyi sorusunun cevabını vermektedir. Bobinli makine ayar ve bakım gerektirmektedir. Ağırlığının, Rotary makineye göre yüksek olması sahip olduğu kapsamla alakalıdır. Bobinli makine her zaman daha profesyonel bir çalışma oluşturduğundan dolayı Rotary makineden daha iyidir. Her birinin kullanım alanının farklı olması tercih edilme durumunu değiştirmektedir. Kişinin kendi zevkine göre tercihler yapmasını sağlar, fakat bobinli makinenin avantajlarını unutmamak gerekir.

Ürün favorilerinize eklendi
Ürün karşılaştırmak için eklendi.