Dövme Neden Solar?

Dövmenin solması boyayla alakalı bir durum değildir. Sağlık açısından iyi bir boya kullanılması isteniliyorsa bu konuda dikkatli olmak gerekir. Kullanılacak olan boya markasını tercih ederken bazı hususlara dikkat edilmelidir. Boyanın bilinirliği, sağlıksal problem oluşturmaması, içinde bulunan malzemelerin doğru oranda kullanılması gibi faktörler akılda bulundurulmalıdır.

En İyi Boya Markaları

Intenze Tatto Ink

Dynamic Tattoo Ink

World Famous Ink

Star Brite Tattoo Ink

Eternal Tattoo Ink

Radiant Tattoo INK

Silverback Tattoo Ink

Kurosumi Tattoo Ink

Pantera Tattoo Ink

Evil Tattoo Ink

Boya markasında takıntılara sahip olan kişiler yukarıda yer alan boyaları tercih edebilir. Ömür boyu kalıcı olan, sağlıksal problemler yaşatmayan boya markaları yukarıda yer almaktadır. Bu boyaların kullanılması profesyonel bir dövmenin ön plana çıkmasını sağlamaktadır. Mürekkebi solan kişiler sürekli dövme neden solar diye araştırma yapıyor. Dövmenin yapılmasından sonra bakımla alakalı birçok kişi kendini suçluyor fakat dövme mürekkebinin solması bakımla alakalı bir durum değildir.

Boya Mürekkebi Neden Tutmaz ve Solar?

Boya markasından dolayı solmanın veya tutmamanın söz konusu olması mümkün değildir.

Amatör dövmecilerin dövme makinesini kullanamaması ve profesyonel bir şekilde çalışmamasından kaynaklanmaktadır. Makineye verilen ayarın doğru olmaması, dövme mürekkebinin solmasına sebebiyet vermektedir. Ayar vermeyi bilmeyen kişinin bu tarz problemleri yaratabileceğini iyice bilmek gerekir. Her makinenin farklı frekanslara sahip olduğu unutulmamalıdır. Bu yüzden amatör birinden dövme yaptırmak, doğru bir karar değildir.

Dövme yapılırken deri yüksek tansiyonda kesilmişse, tahriş edilerek işlenmişse dövmenin solması söz konusu olacaktır. Dövmenin bakımı ne kadar iyi yapılırsa yapılsın dövmeyi yapan kişinin amatör bir çalışma sergilemesi bu tarz problemlerin oluşmasına sebebiyet verecektir.

Dövme yapan kişinin elini düzgün kullanmaması, mürekkebin akmasına veya solmasına sebebiyet verir.

Bakımların yapılmaması dövme mürekkebinin solmasını sağlamaz. Bu yüzden mürekkebin solması tamamen dövmeyi yapan kişiye bağlıdır. Amatör birinin bu tarz problemler oluşturması söz konusu olabilir.

İyi bir dövmeciyi tercih edebilmek için birçok hususu göz önünde bulundurmak gerekir. Amatör biri makineye iyi bir ayar veremiyorsa dövme tutmaz veya mürekkebi solar. Bu yüzden birçok kişi dövme neden solar konusunu araştırmaktadır. Boya mürekkebinin bu tarz durumlarda solması veya tutmaması, olağan bir durum olarak nitelendirilir. Dövmeci makineyi iyi bir şekilde kullanmıyorsa ve tutamıyorsa, mürekkep iyi bir şekilde işlemez. Yüksek tansiyonla yapılan dövmenin, çok sayıda problem oluşturması söz konusu olabilecek durumlar arasında olacaktır. 

Ürün favorilerinize eklendi
Ürün karşılaştırmak için eklendi.