Bobinli ve Rotary Makineleri Arasındaki Farklar

Rotary Tattoo Machine Rotary dövme makinesi ile Bobinli makine arasında belirgin farklar bulunmaktadır. Dövmenin modeline, dövmeyi yapan kişiye göre kullanımı değişiklik göstermektedir. İğne kullanımı arasında farkların söz konusu olması, kullanım alanlarını da etkilemektedir.

Rotary Dövme Makinesi

Motorludur, motor ömrü tükenene kadar çalışmaktadır. Dövme makinesi parçalarının sağlam olması kullanım süresini yükseltmektedir.

Ayar gerektirmeyen bir yapıya sahiptir.

Ağırlığının hafif olması, kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

Sessiz olması, gürültü kirliliğini azaltmakta ve daha sessiz bir çalışmanın gerçekleşmesini sağlıyor.

Dövme makinesi üzerinde iğne değişimi kolayca yapılabilmektedir.

Parçalarının bozulması durumunda yüksek masrafların yapılması söz konusu olabilir.

Boyanın tam tonunu oturtmak ve ömür boyu aynı renklerde kalmasını sağlamak adına bobinli makine üzerinden puan verilecekse, puanı  5 üzerinden 4 olarak nitelendirilmelidir.

6000 RPM ile 13000 RPM arasında hız seviyesi bulunmaktadır. Motor tipine, yapılacak dövme modeline göre değişiklik göstermesi söz konusu olabilir.

Fiyatlarının üst düzeyde tutulması, dövmenin kalitesini belirgin hale getirmektedir.

Bobinli Dövme Makinesi (Coil Tattoo Machine)

Ağırlığı diğer makinelere oranla yüksektir.

Dövme yapılması esnasında ses çıkartması olağan bir durumdur. Sesli bir dövme makinesi olarak nitelendirilmektedir.

Ayar kapsamının yüksek olması, kullanım alanını da genişletmektedir.

Arıza çıkarması durumunda kişinin kendisi tamir edebilir. Kişinin bilgisi varsa parça değişimi de yapabilir ve parçalarının uygun fiyatta olması makinenin avantajlarını ön plana çıkarmaktadır.

Bobinlerin evladiyelik olabilmesi için zarar görmemesi gerekmektedir.

Farklı frekanslara sahip olması dövme modellerinin üzerinde daha fazla oynama yapabilmeye yardımcı olmaktadır. Kalın, orta, boy açısından büyük iğneler kullanılabilmektedir. Her frekansa sahip olan iğnelerin kullanılması makinenin en önemli özellikleri arasında yer almaktadır. Vuruş açısından yumuşaklığın ve sertliğin ayarlanması, ayarların kapsamını ön plana taşıyan faktörler arasında yer alıyor.

Rotary makineye göre kullanım alanı daha kapsamlıdır. Kapsamlı olması, makinenin daha çok kullanılmasına sebebiyet veriyor.

Rotary makineden daha hızlı olması, dövmelerin daha hızlı bitmesine sebebiyet vermektedir. Ayrıca hizlı bir yapıya sahip olması, acının en aza indirgenmesine yardımcı olmaktadır.

Makinenin fiyatları düşük düzeydedir.

Katı işlem açısından yani dövmenin rengini ömür boyu aynı şekilde kalmasını sağlayan yapısı, herkesin tercih etmesini sağlayan unsurlar arasında yer almaktadır.

Makineler Arasındaki Performans Analizi

Her iki makine arasında belirgin farklar bulunmaktadır. Bobinli ve Rotary Dövme Makinesi arasındaki farklar göz önünde bulundurulması gerekirse bobinli dövme makinesi daha üst düzey bir performansa sahiptir. Kullanım süresinin uzun olması ve dövme modelleri üzerinde daha verimli bir çalışma gerçekleştirmesi, tercih edilme sebeplerinden biridir. Dövme modellerini daha iyi bir hale getirmesi ve kullanılan renk tonlarının ömür boyu kalıcı olması, vücuttaki estetik görünümü üst düzeye taşımaktadır.  Bu yüzden dövme alanında profesyonelleşmiş kişiler bobinli makineyle çalışmayı tercih etmektedir.

Ürün favorilerinize eklendi
Ürün karşılaştırmak için eklendi.